دسترسی سریع

این کتاب سرمشق هم اکنون به صورت رایگان در دسترس شماست که می توانید از طریق لینک زیر مشاهده و دانلود نمائید

داشتن خط زیبا یکی از لازمه های جامعه امروزی است و کسی که دارای خط زیبایی است از اعتماد به نفس بیشتری نیز برخوردار است. نقش آموزش صحیح در این خصوص، از عوامل بسیار موثر در خوش خطی می باشد. یکی از مهم ترین نکات در مبحث یادگیری، اساتید و معلمین است که هرگز نباید نقش یک معلم خوب را در این راه انکار کرد چرا که یک معلم و یا استاد خوب با ایجاد انگیزه و جهت دهی کاملا مناسب و ترغیب افراد در این راه نقش به سزایی را ایفا خواهند نمود.

داشتن یک خط خوب و زیبا یک مهارت کاملا اکتسابی است که معلمین جامعه امروز ما میتوانند با استفاده از روش های متنوع و نوین و با استاندارد بالا برای دانش آموزان خود استفاده کنند، چرا که بدخطی در جامعه تحصیلی امروز کاملا مشهود است.

نقش آموزشگاه خط و قلم در مسیر آموزش خط

آموزشگاه خط و قلم با اهداف طولانی مدت خود در زمینه آموزش خط برای تمام سنین گام بزرگی در این مسیر برداشته است. آموزشگاه خط و قلم با بهره گیری از جدیدترین روش ها و خلق روش ها و متدهای آموزشی مبتکرانه برای تمام سنین و با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف کردن دغدغه افراد برای آموزش خط خوش، امکانات لازم را در این راستا فراهم نموده و همچنین با استفاده از تجربیات سالها تدریس و تلاش اتاق فکر خود و با بررسی کتاب های بسیار زیادی که در زمینه آموزش خط تحریری از طرف بسیاری از اساتید به چاپ رسیده است به اشکالات در آن ها پی برده که در رفع آن ها اقدام نموده است.

از جمله این مشکلات می توان به افرادی اشاره کرد که مخاطب این کتب هستند. تمامی افراد علاقمند به بهتر شدن دست خط خود هستند و اطلاعات محدودی در زمینه خوشنویسی دارند و پیچیدگی این کتاب ها باعث گمراهی نفرات شده و گاها به خواسته خود هم نمی رسند از این هدف که صرفا خوش خطی است دور می شوند. آموزشگاه خط و قلم به عنوان اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری و با استفاده از جدیدترین روشهای آموزش از راه دور اقدام به چاپ کتاب سرمشقی متفاوت با دیگر کتب کرده است.

کتاب سرمشق خوشنویسی

چه کسانی می توانند از این کتاب سرمشق استفاده نمایند ؟

این کتاب شامل سرمشق تمامی حروف و اتصالات آن در خط نستعلیق تحریری است که به شکل بسیار مناسب و با صفحات رنگی به نحوه نوشتن آنها اشاره دارد و با بزرگنمایی مناسب درک درستی از خوش خطی را برای علاقمندان به ارمغان می آورد.

این سرمشق برای افراد زیر مناسب است:

 • تمامی علاقمندان به خوش خطی که به خاطر پیدا نکردن کتاب و آموزش مناسب از یادگیری خط دور شده اند.
 • تمامی افرادی که قبلا در دوره آموزشی خط شرکت نموده اند و نتوانسته اند به شکل مناسب آموزش را درک نمایند.
 • تمامی افرادی که می خواهند به صورت خود آموز در بهتر شدن دست خط خود گام بردارند.
 • معلمین محترمی که برای دانش آموزان خود به دنبال کتاب مناسب برای یادگیری هستند.
 • آموزشگاه هایی که به دنبال کتاب مناسبی برای ارائه به هنرجویان خود هستند.
 • والدینی که آشنایی با خط داشته و می خواهند با برنامه ریزی مناسب در خوش خطی فرزندان خود گام بردارند.
 • هدیه بسیار مناسب برای کسانی که دوستشان دارید و میخواهید برای خوش خط نمودنشان تشویق نمائید.

پرورش معلم خوشنویسی

هدف اصلی از تالیف این کتاب، معلمین و استادان جوانی است که ضمن یادگیری درست خوشنویسی، با تهیه این کتاب به تعداد شاگردان خود برای پرورش و راهنمایی آنان استفاده کنند تا زیبا نویسی در کودکان و دانش آموزان نیز شکل گیرد. بدون شک لذت تدریس با این کتاب برای معلمین و اساتید شیرین و دلچسب خواهد بود.

برنامه ویژه ای برای پرورش معلمین خوشنویسی خواهیم داشت که به زودی اعلام خواهد شد

شیوه استفاده از این کتاب سرمشق

به همراه کتاب مجموعه آموزشی به صورت ویدیویی نیز آماده شده که درس به درس تمامی نکات مهم آموزشی، با کیفیت مناسب و به صورت کاملا ساده و قابل درک ارائه شده و با دیدن هر ویدیو می توانید به کتاب و سرمشق مربوطه مراجعه و تمرین نمائید.

کسانی که این کتاب و مجموعه آموزشی را تهیه می نمایند می توانند برای رفع اشکالات خود در دوره کوتاه مدت کلاسهای خوشنویسی آموزشگاه به صورت حضوری یا مجازی شرکت نمایند .

مشاهده ویدیوی آشنایی با کتاب سرمشق خوشنویسی به صورت کامل

آموزشهایی که به همراه این کتاب ارائه خواهد شد

 • فیلمهای آموزش دوره مقدماتی خط نستعلیق.
 • فیلمهای آموزش دوره تکمیلی خط نستعلیق.
 • سرمشق های متن برای دوره نستعلیق تحریری.
 • آموزش کلمات سخت به صورت ویدیویی.
 • آموزش های ارائه شده در شبکه 1 صدا و سیما با تدریس لطفعلی خانی.
 • ارائه یک جلسه آموزش رایگان خط ( درس اول ) 

 

آموزشگاه خط و قلم با تضمین این موضوع که این کتاب یکی از بهترین کتاب های سرمشق خواهد بود این نوید را میدهد که اگر هر فردی از این اصول و قواعد پیروی کند قطعا نتیجه مناسبی خواهد گرفت.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)