اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

خوشنویسی و فشار دست و راه های رفع آن

​ داشتن دست خطی زیبا حس خوشایندی را در ما و سایرین به وجود می اورد. خوش خطی مهارتی است که برای کسب آن باید زمان و حوصله زیادی به خرج داد.بدخطی و داشتن مشکل در نوشتار، از مواردی است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

چه بسا کودکانی به دلیل اختلالات دستی، عضلانی، چشمی، روحی و روانی با مشکلاتی در زمان نوشتن رو به رو باشند که می توان با بررسی دقیق شرایط آن ها ، گامی در رفع مشکلات موجود برداشت. بد خطی از جمله مشکلاتی است که هر چه زودتر به منظور رفع آن اقدام شود، با نتایج مطلوب تری همراه خواهد بود. ما در این مقاله سعی داریمبه صورت اختصاصی به مشکل فشار آوردن به دست و قلم در زمان نوشتن بپردازیم. امیدواریم با استفاده از مطالبی که در این مقاله بیان می شود، گامی در رفع مشکلات نوشتاری افراد برداشته باشیم.

از شایع ترین مشکلاتی که کودکان در زمان نوشتن با آن مواجه هستند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • نارسایی در خط
  • بدخطی
  • جدا نویسی
  • کج نویسی
  • قرار دادن دست و صورت در شرایط نامطلوب
  • فشار دادن دست در زمان نوشتن

فشار دادن دست در زمان نوشتن

همان طور که بیان شد، بدخطی و بروز مشکل در زمان نوشتن، می تواند به دلایل زیادی وابسته باشد که فشار دادن دست در زمان نوشتن یکی از آن ها به شمار می رود. فشار دست در زمان نوشتن می تواند به خاطر استفاده از نوشت افزارهای کوچک و کوتاه، مشکلات روحی و یا بهره گیری از عادت های غلط در نوشتن نشات گیرد؛ که می توان با شناخت علت، دررفع آن گام برداشت. فشار مداد بر روی کاغذ موجب ایجاد فرورفتگی بر سطح کاغذ خواهد شد که می تواند به بدخطی فرد منتهی شود.


تاثیر فشار دست در حین نوشتن بر روحیه افراد

اگر تا کنون مطالبی در مورد تاثیر دست خط بر شخصیت افراد خوانده باشید، حتما بر این امر واقف شده اید که هر مشکلی در نوشتار، می تواند بیانگر یک بعد روحی اشخاص باشد. به طور مثال در علم روانپزشکی افرادی که در زمان نوشتن، قلم را با فشار زیادی برروی کاغذ حرکت می دهند افرادی جدی و متعهد به شمار می روند که به هر موضوع و مسئله ای با نگرش کاملا جدی نگاه می کند. البته بر طبق نظریه روانشناسان،افرادی که در زمان نوشتن قلم را به صورت غیر عادی بر روی کاغذ فشار می دهند، می توانند افراد عصبی و انتقاد ناپذیری باشند که به اطراف با نگرشی منفی نگاه می کنند. این افراد درک مناسبی از روحیات انسان های اطراف خود ندارند و غالبا از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند. چنین افرادی تمایل دارند که در میان سایرین به عنوان تصمیم گیرنده نهایی شناخته شوند و به نوعی قدرت خود را به رخ دیگران بکشند.در مقابل افرادی که در زمان نوشتن قلم را به آرامی برروی کاغذ می غلطانند افرادی لطیف، مهربان و احساساتی هستند که از روحیه بسیار حساسی برخوردار می باشند.فشار دادن بیش از اندازه قلم برروی کاغذ می تواند به آسیب دیدگی عضلات دست و درد دست منتهی شود. لذا به والدین توصیه می شود خیلی زود، به جهت رفع این مشکل اقدام نمایند.


چگونه فشار دادن دست در کودکان را رفع نماییم؟

کارشناسان به منظور رفع این مشکل در کودکان، در میان دو برگ کاغذ، یک لایه کاربن قرار می دهند و از آن ها می خواهند تا تمامی دقت خود را به کار گیرند تا طوری قلم را بفشارد که خطی بر کاغذ زیرین درج نگردد و یا در صورت درج، بسیار کمرنگ باشد. با مداومت در این تمرین عادت غلط کودک رفع خواهد شد.

گفتنی است از این روش به صورت کاملا معکوس برای رفع مشکل کودکانی که بسیار کمرنگ می نویسند ، استفاده می شود.


یک توصیه به والدین

قطعا کسب مهارت در نوشتن و رفع مشکلات نوشتاری کودکان به توجه ، زمان ، صبر، حوصله و تشویق احتیاج خواهد داشت. والدین از بهترین افرادی هستند که می توانند مشکلات موجود در سبک نوشتن کودکان را رفع کنند؛ لذا از آنها درخواست می شود با صبر و شکیبایی در رفع مشکلاتی این چنینی به فرزند دلبندشان کمک نمایند.


 

رتبه بندی این وبلاگ:
آموزش خوشنویسی با خودکار و ضخامت نویسی ( خط شکسته ...
آموزش رایگان خوشنویسی با خودکار (‌ خوش خطی )

Related Posts

 

نظرات 8

محمود روی سه شنبه, 16 خرداد 1396 16:17

با سلام و درود فراوان خدمت جناب اقای خانی بنده یکی از علاقه مندان و مریدان جنابعالی هستم که اشهرستان قوچان مزاحم جنابعالی میشوم غرض از مزاحمت اینکه خودم احساس میکنم تا حدودی استعداد و جای پیشترفت در خط و خوشنویسی را دارم اولا اینکه خواستم بدونم چطور نمونه خطمو براتون ارسال کنم تا راهنمایی کنین که از چه سطحی باید شروع به اموزش کنم ثانیه بنده از لحاظ مالی واقعا مشکل دارم از اونجا که ده ساله دچار یه بیماری سنگین و لا علاجی با هزینه های نجومی هستم واقعا زیر خط فقر زندگی میکنم خواستم ببینم میشه کاری کرد یا نه اگه نظرتونو بدونم ممنون میشم

با سلام و درود فراوان خدمت جناب اقای خانی بنده یکی از علاقه مندان و مریدان جنابعالی هستم که اشهرستان قوچان مزاحم جنابعالی میشوم غرض از مزاحمت اینکه خودم احساس میکنم تا حدودی استعداد و جای پیشترفت در خط و خوشنویسی را دارم اولا اینکه خواستم بدونم چطور نمونه خطمو براتون ارسال کنم تا راهنمایی کنین که از چه سطحی باید شروع به اموزش کنم ثانیه بنده از لحاظ مالی واقعا مشکل دارم از اونجا که ده ساله دچار یه بیماری سنگین و لا علاجی با هزینه های نجومی هستم واقعا زیر خط فقر زندگی میکنم خواستم ببینم میشه کاری کرد یا نه اگه نظرتونو بدونم ممنون میشم
مدیریت سایت روی پنج شنبه, 18 خرداد 1396 19:17

سلام
وقت بخیر
می تونید یا در آزمونهای مای شرکت کنید
یا دوره آموزش مجازی .
همیطور آموزشهای ما در کانال منابع خوبی است

سلام وقت بخیر می تونید یا در آزمونهای مای شرکت کنید یا دوره آموزش مجازی . همیطور آموزشهای ما در کانال منابع خوبی است
مهمان - سعید روی جمعه, 30 تیر 1396 12:21

سلام
من چند ساله میخوام خوش خط بنویسم ولی نمیتونم. هر بار که میام شروع کنم خطمو درست کنم یه دو روزی تمرین میکنم ولی به خاطر اینکه هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه سریع نا امید میشم و ولش میکنم. الان 23 سالمه ولی هنوز دارم با همون خطی که تو اول دبستان مینوشتم مینویسم. همیشه هم اطرافیانم خطمو مسخره میکنن و میخندن که باعث میشه نا امید تر بشم. تو دوران دبیرستان دو تا از دوستام میگفتن تو خودکارو زیاد فشار میدی که من سعی کردم زیاد فشار ندم ولی باز درست نشد. خواهش میکنم کمک کنید.چیکار کنم؟
در ضمن من تو دست و ماهیچه هام هیچ مشکلی ندارم و مشکل من شناختی روحیه فک کنم.
لطفا زود جواب بدین

سلام من چند ساله میخوام خوش خط بنویسم ولی نمیتونم. هر بار که میام شروع کنم خطمو درست کنم یه دو روزی تمرین میکنم ولی به خاطر اینکه هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه سریع نا امید میشم و ولش میکنم. الان 23 سالمه ولی هنوز دارم با همون خطی که تو اول دبستان مینوشتم مینویسم. همیشه هم اطرافیانم خطمو مسخره میکنن و میخندن که باعث میشه نا امید تر بشم. تو دوران دبیرستان دو تا از دوستام میگفتن تو خودکارو زیاد فشار میدی که من سعی کردم زیاد فشار ندم ولی باز درست نشد. خواهش میکنم کمک کنید.چیکار کنم؟ در ضمن من تو دست و ماهیچه هام هیچ مشکلی ندارم و مشکل من شناختی روحیه فک کنم. لطفا زود جواب بدین
مدیریت سایت روی دوشنبه, 02 مرداد 1396 04:43

سلام
اگر قرار باشه هر کس با کمترین تلاش بدون امیدواری به خوش خطی برسه تا الان چیزی به عنوان بد خطی وجود نداشت .
باید صبور بود و قبول کرد که تلاش لازمه موفقیت هست .
تمرین زیاد باید داشته باشید که از فشار بیش از اندازه به خودکار جلوگیری کنید و با گذشت زمان این مشکل حل خواهد شد .

سلام اگر قرار باشه هر کس با کمترین تلاش بدون امیدواری به خوش خطی برسه تا الان چیزی به عنوان بد خطی وجود نداشت . باید صبور بود و قبول کرد که تلاش لازمه موفقیت هست . تمرین زیاد باید داشته باشید که از فشار بیش از اندازه به خودکار جلوگیری کنید و با گذشت زمان این مشکل حل خواهد شد .
Mostafa روی پنج شنبه, 05 مرداد 1396 12:28

سلام خدمت استاد خوبم چگونه باید نمونه خط برای شما ارسال کنم تا متوجه پیشرفتم بشوید خط من درابتدا مثل کلاس اول بود با کمک جنابتان خیلی بهتر شدم ازسمیم قلب شمارادوست دارم

سلام خدمت استاد خوبم چگونه باید نمونه خط برای شما ارسال کنم تا متوجه پیشرفتم بشوید خط من درابتدا مثل کلاس اول بود با کمک جنابتان خیلی بهتر شدم ازسمیم قلب شمارادوست دارم
مدیریت سایت روی جمعه, 03 شهریور 1396 20:20

سلام
از طریق شرکت در آزمون و یا شرکت در دوره مجازی خط و قلم

سلام از طریق شرکت در آزمون و یا شرکت در دوره مجازی خط و قلم
Abdoljalil lashkari روی پنج شنبه, 13 مهر 1396 23:51

سلام بنده اغلب کانال رادنبال کرده واستفاده میکنم واقعا عالی است هم اکنون خودکاربیک اصل یک وشش از ادرس تلگرامتون خریدم

سلام بنده اغلب کانال رادنبال کرده واستفاده میکنم واقعا عالی است هم اکنون خودکاربیک اصل یک وشش از ادرس تلگرامتون خریدم
مدیریت سایت روی چهارشنبه, 19 مهر 1396 14:21

درود

هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .