اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

کانال تلگرام آموزش خط و خوشنويسي ، طراحي امضا

اگر سرانه مطالعه در ایران را کنار آنچه در مقدمه آورده شد قرار بدهیم. می توان نتیجه گرفت که بخش گسترده ای از مخاطبین امروز خلاء عدم حضور کتاب در زندگیشان را احساس می کنند و در عین حال حوصله آن را ندارند که کتاب بخوانند. پس به دنبال راهی ساده تر و آسان تر برای دریافت آموزش آنچه باید بیاموزند هستند تا آن را جایگزین کتاب کنند. و بهترین راه برای این موضوع عضویت در کانالهایی است که با علاقمندی ما همسو می باشد . اما آیا می شود به همه کانال های اعتماد کرد؟
متاسفانه باید بگوییم که تعداد کانال های قابل اعتماد در شبکه های اجتماعی بسیار اندک است. چرا که بسیاری از افراد سودجو فقط و فقط برای به دست آوردن منافع مالی اقدام به تاسیس کانال کرده و با تبلیغات گسترده به جذب ممبرهای بیشتر می پردازند. تا به اینجا مشکلی وجود ندارد اما مساله از جایی آغاز می شود که افراد نامتخصص بدون آگاهی شروع به تدارک پست می کنند. پست های مختلف و پراکنده بدون برنامه ریزی درست بدون اطلاع از صحت و سقم آن؛ صرفا به جهت تامین خوراک کانال از جاهای مختلف کپی می کنند که نه تنها برای کاربران مفید نیست بلکه می تواند مضر هم باشد و آنها را به اشتباه بیندازد .

 

نقش مهم دست خط و امضا درشغل و زندگی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نحوه نوشتار و نوع امضا و دست خط اشخاص  ، شخصیت حقیقی آن‌ها را آشکار خواهد ساخت. چه بسیار روانشناسانی که تاکنون با بررسی دست خط و امضای بیماران خود، به ابعاد پنهانی شخصیت آن‌ها پی برده‌اند. به‌طورکلی می‌توان گفت نوع دست خط افراد، شخصیت آن‌ها را لو می‌دهد. قطعاً اشخاصی که خط زیبا و امضای خاص دارند، از شخصیت اجتماعی بالاتری برخوردار خواهند بود. داشتن دست خطی زیبا در ارتقا شخصیت افراد سهم به سزایی خواهد داشت. به‌طور مثال افرادی هم چون وکلا، پزشکان، معلمین، بانکدارها و... که دست خط زیبایی دارند، به نسبت سایر افراد از شأن اجتماعی بالاتری برخوردار خواهند بود.
گفتنی است که عادت‌های غلط به هنگام نوشتن که منجر به بدخطی می‌شود به‌کلی قابل‌رفع هست. پس داشتن نوشتاری زیبا فقط و فقط به خود شخص بستگی دارد و با تمرین‌های پیاپی میسر می‌گردد. هر چند آموزشگاه خط و قلم تمام زمينه هاي آموزش خط و داشتن امضاي زيبا را برايتان فراهم نموده است.

 

کانال خط و قلم و آموزشهای بی نظیر در حوزه خوشنویسی با خودکار

بدون شک کانال تلگرام خط و قلم به عنوان کانالي مطمئن و آموزنده در کنار سايت اصلي خط و قلم و اپليکيشن آن از پر طرفدارترين کانال تلگرام محسوب شده و هر روز نيز بر تعداد آنها افزوده ميشود .
در ادامه موضوعات مهمي که در کانال به آن پرداخته ميشود به صورت کامل همراه با مثالهايي توضيح داده شده است تا در صورت علاقمندي به محتواي آن به اعضاي کانال اضافه شويد و بهترين استفاده را از امکانات آموزشي آن ببريد .

نمونه امضا و سفارش طراحي امضا

یکی از موضوعات مهمی که در کانال مورد استقبال واقع میشود نمونه های امضایی است که بر اساس اسم یا فامیل افراد طراحی میشود و به دلیل خاص و زیبا بودن امضاها خیلی از افراد را مجاب می کند تا نسبت به امضای خود تغییراتی داشته باشند .

مشاهده نمونه امضا 

 درخواست طراحي امضا 


آموزش رايگان خوشنويسي

تعداد بی شماری فیلمهای آموزش خوشنویسی با خودکار در کانال منتشر شده که آموزش کاملی در خط نستعلیق بوده و می تواند کمک موثری برای علاقمندان باشد .

مشاهده نمونه های فیلماي آموزش رايگان خط و دانلود تعدادي از آنها از طريق سايت


فیلمهای آموزش در صدا و سیما شبکه 1

تعداد 8 جلسه آموزش خط در شبکه 1 صدا و سیما و در برنامه سیمای خانواده توسط آقای لطفعلی خانی ( مدیر و موسس آموزشگاه خط و قلم ) پخش شد که در کانال برای علاقمندان نیز منتشر شده است .

مشاهده آموزش قدم به قدم خوشنويسي با خودکار از مجموعه برنامه صدا و سيما از طريق سايت


سرمشق هاي خوشنويسي با خودکار

از جمله عواملی که کمک شایانی در خوش خط شدن افراد دارد سرمشق های ویژه ای هست که توسط ما برای آماده شده که بعد از مشاهده فیلم های آموزشی می توانید آنها را چاپ نموده و تمرین کنید .

مشاهده ساير نمونه سرمشق خوشنويسي و دانلود آن در سايت​


کلمات سخت در خوشنويسي

بسیاری از افراد با مواجه با کلماتی که کمی پیچیدگی دارند در نوشتن آن به صورت خوشنویسی با مشکل مواجه می شوند که سعی کرده ایم هر بار تعدادی از این کلمات را با خط نستعلیق و خط شکسته بنویسیم و برای درک بهتر آن به صورت فیلم منتشر نمائیم.

نمونه هايي از کلمات سخت 

نمونه خط با خودکار

از جمله عواملی که می تواند افراد را مشتاق به یادگیری خط با خودکار نماید مشاهده آثاری هست که با خودکار نوشته شده و به صورت خیلی زیبا بر روی اشعار و یا متون کار شده باشد . این آثار توسط آقای لطفعلی خانی نوشته شده و در کانال و سایت منتشر میشود . نمونه های زیادی هم به صورت ویدیو منتشر شده است .

نمونه هايي ديگر از آثار خط خودکاري را مي توانيد ببينيد

بازی با کلمات و ترفندهای خوشنویسی

به دلیل تشابه زیاد حروف و کلمات در خط فارسی و خوشنویسی سعی کرده ایم کلمات را به صورت ترفندهایی به کلمات دیگر تبدیل کنیم که همین موضوع نیز با استقبال زیاد علاقمندان مواجه شد .

نمونه اي از اين ويديو را ملاحظه نمايئد

کشیده ها در خوشنویسی

بعد از گذراندن دوره های مقدماتی خوشنویسی و رسیدن به دوره تکمیلی ، از جمله مباحثی که بسیار حائز اهمیت می باشد شناخت درست کشیده ها می باشد که افراد بی شماری در درست نوشتن کشیده ها با مشکل مواجه می شوند که سعی کردیم کلماتی را انتخاب نمائیم و در مورد کشیدگی آن توضیحاتی ارائه دهیم .


برگزاری آزمون ماهانه خوشنويسي با خودکار

یکی از مهمترین امتیازاتی که آموزشگاه خط و قلم در عرصه آموزش خط و آنهم در فضای مجازی دارد برگزاری آزمونهای ماهیانه خوش خطی با خودکار هست که توانسته به لطف خدا علاقمندان زیادی را با برگزاری آزمونها و بررسی آثار ارسالی شان خوش خط نماید .

 اطلاع از نحوه شرکت در آزمون خوشنويسي با خودکار در سايت

تصحیح خط شرکت کنندگان در آزمون

بعد از هر آزمون ماهانه توسط آموزشگاه خط و دست خط افراد شرکت کننده در آزمون تصحیح می شود و نکات مهم آموزشی به صورت ویدیو قرار داده میشود . که هم در کانال و هم در سایت منتشر میشود .

برای نمونه می توانید گزارش و تصحیح خط در يکي از آزمونها را ببینید

استیکرهای خط خودکاری

از کارهای زییای دیگری که باعث رضایتمندی زیاد اعضای محترم و همچنین کسانی که از تلگرام به عنوان پیام رسان استفاده می کنند شده ، ساخت استیکرهای اختصاصی خط و قلم بود که با دست خط لطفعلی خانی نوشته شده و به صورت استیکر در اختیار افراد قرار داده شد . نمونه هایی از این استیکر را ببینید .

برای دانلود استیکر خط خودکاري وارد کانال تلگرام شده و از طريق ربات تلگرام خط و قلم دانلود نمائيد  .

خوشنويسي در شرايط خاص

یکی از اقدامات دیگری که می تواند خوشنویسی را هر چه بیشتر به دیگران معرفی نماید استفاده آن در انواع فضاهای دیگری به جز کاغذ و دفتر می باشد . نمونه های زیادی از آثار خوشنویسی توسط لطفعلی خانی که بر روی بخار و شیشه و خاک و رنگ و قلم و ... در کانال منتشر میشود .

خوشنويسي بر روي خاک 

خوشنويسي بر روي شيشه بخار گرفته

خوشنويسي بر روي شيشه با رنگ


ارائه مطالب مفید و موثر در خوشنویسی

دانستن اطلاعات درست و کامل در حوزه خوشنویسی کمک موثری می تواند در جهت یادگیری باشد که این مطالب مفید به صورت هفتگی در کانال منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد .

نمونه هايي از مطالب مفيد در خوشنويسي :

خوش خطي در چپ دست ها

نقش خودکار مناسب در خوشنويسي

عوامل ايجاد انگيزه در خوش خطي

نظرات اعضای کانال

به جهت اینکه افرادی که به تازگی وارد کانال شده و به اعضای کانال اضافه می شوند از نظرات سایر اعضای قدیمی کانال اطلاع داشته باشند کانال دیگری در کنار کانال اصلی خط و قلم ایجاد شده که نظرات و پیشرفت خط افراد را می توانید در آن مشاهده نموده و یقین پیدا کنید که شما هم می توانید مراحل خوش خطی را به صورت کامل طی نمائید .


کلاسهاي حضوري و مجازي و دوره هاي آنلاين

اطلاع رسانی در خصوص کلاس خوشنویسی نیز در کانال صورت میگیرد .

بعضی از افراد که در تهران - کرج یا قزوین حضور دارند می توانند در کلاس حضوری خوشنویسی ما شرکت نموده و افرادی که در شهرهای دیگر هستند و یا امکان دسترسی به کلاس حضوری ندارند از آموزش مجازی خوشنويسي می توانند همانند کلاسهای حضوری استفاده نمایند .

خط و قلم اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری می باشد .


 

رتبه بندی این وبلاگ:
آموزش گام به گام خوش خطي با خودکار(قسمت 3 -اجرای ش...
گزارش آزمون 26 خوشنویسی با خودکار

Related Posts

 

نظرات 16

نگین احمدی روی سه شنبه, 17 بهمن 1396 14:12

سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی.کانال تلگرام خط و قلم فوق العاده عالیه.سپاس از شما

سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی.کانال تلگرام خط و قلم فوق العاده عالیه.سپاس از شما
مدیریت سایت روی سه شنبه, 17 بهمن 1396 14:26

سلام.خواهش میکنم...

سلام.خواهش میکنم...
داودنظری روی سه شنبه, 17 بهمن 1396 14:30

سلام.قسمت (کشیده ها در خوشنویسی)واقعا عالیه.من خیلی با این موضوع کشیده ها مشکل داشتم.اگه لطف کنید کلمات بیشتری بزارید ممنون میشم

سلام.قسمت (کشیده ها در خوشنویسی)واقعا عالیه.من خیلی با این موضوع کشیده ها مشکل داشتم.اگه لطف کنید کلمات بیشتری بزارید ممنون میشم
مدیریت سایت روی سه شنبه, 17 بهمن 1396 14:32

سلام.بله حتما

سلام.بله حتما
رویا محمودی روی سه شنبه, 17 بهمن 1396 14:40

سلام استاد خسته نباشید.استیکرها واقعا زیباست.ممنون از زحمات شما

سلام استاد خسته نباشید.استیکرها واقعا زیباست.ممنون از زحمات شما
مدیریت سایت روی سه شنبه, 17 بهمن 1396 16:57

سلام.خواهش میکنم

سلام.خواهش میکنم
ناهید حقی روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 16:23

با سلام و خسته نباشید.آموزش های کانال خط و قلم واقعا بی نظیره.ممنون از زحماتتون

با سلام و خسته نباشید.آموزش های کانال خط و قلم واقعا بی نظیره.ممنون از زحماتتون
مدیریت سایت روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 16:25

سلام.سپاس از شما

سلام.سپاس از شما
وحید مدرس روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 16:45

سلام خدمت استاد گرامی.آموزش های کانال خیلی کامله . من خطم خیلی بهتر شده با این آموزش ها

سلام خدمت استاد گرامی.آموزش های کانال خیلی کامله . من خطم خیلی بهتر شده با این آموزش ها
مدیریت سایت روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 16:47

سلام.نظر لطف شماست

سلام.نظر لطف شماست
حسین حسنی روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 16:55

سلام خدمت استاد عزیز.آموزش هایی که در شبکه یک داشتید خیلی خوب بود.مثل همیشه عالیییی

سلام خدمت استاد عزیز.آموزش هایی که در شبکه یک داشتید خیلی خوب بود.مثل همیشه عالیییی
مدیریت سایت روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 16:59

سلام.خواهش میکنم

سلام.خواهش میکنم
عرفان امیری روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 17:10

سلام و خسته نباشید خدمت استاد خانی.یکی از بهتربن کانال های خوشنویسی که من دارم کانال خط و قلم هست.نمونه امضاهایی که میزارید فوق العادست

سلام و خسته نباشید خدمت استاد خانی.یکی از بهتربن کانال های خوشنویسی که من دارم کانال خط و قلم هست.نمونه امضاهایی که میزارید فوق العادست
مدیریت سایت روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 17:12

سلام.خواهش میکنم.نظر لطف شماست

سلام.خواهش میکنم.نظر لطف شماست
محسن واعظی روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 17:37

با عرض سلام و خسته نباشید.آموزش هایی که در کانال هست خیلی خوبه ،من بخاطر علاقه به خوشنویسی و اینکه فراگیرتر یادبگیرم در کلاس های مجازی ثبت نام کردم و به شدت راضی هستم.ممنون از زحمات شما استاد گرامی

با عرض سلام و خسته نباشید.آموزش هایی که در کانال هست خیلی خوبه ،من بخاطر علاقه به خوشنویسی و اینکه فراگیرتر یادبگیرم در کلاس های مجازی ثبت نام کردم و به شدت راضی هستم.ممنون از زحمات شما استاد گرامی
مدیریت سایت روی دوشنبه, 23 بهمن 1396 17:39

سلام.خواهش میکنم لطف دارید شما

سلام.خواهش میکنم لطف دارید شما
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 04 اسفند 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .