اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

کارت دعوت با خط خوش ( دعوتی متفاوت )

خطاطی یکی از هنرهای زیبا و منحصر بفرد است که در ایران زمین ریشه های تاریخی و هنری گسترده ای دارد. علاقه ایرانیان از دیرباز به این هنر و جنبه های زیبا شناختی آن موید این مطلب است که این هنر زیبا در این مرز و بوم طرفداران و علاقمندان بسیاری دارد. با وجود گسترش صنعت چاپ در سال های اخیر می توان گفت که ذره ای از اهمیت و کاربرد دست نوشته های زیبا کاسته نشده است 

پیش از ظهور ماشین ها در صنعت چاپ و نوشتار، تمام آثار بزرگ نویسندگان و دانشمندان شهیر با خط خوش و به وسیله قلم های خطاطی نگارش می شد. تبدیل این آثار قدیمی به بخشی از میراث کهن و تاریخی ایران موید اهمیت و ارزش دست خط خوب و تاثیرات مثبت آن بر روح و روان انسان ها است.

 

چرا استفاده از خوشنویسی بر زیبایی کارت ها و لوح های تقدیر می افزاید؟

کارت های تبریک و یا کارت های دعوت میهمانی ها و عروسی ها بخش هایی جدایی ناپذیر از زندگی ایرانیان هستند. این کارت ها در بیشتر مواقع حاوی مطالبی زیبا و هنری هستند و پیام هایی احساسی و عاشقانه را منتقل می کنند؛ پس چه بهتر است که بخشی از این انتقال مفاهیم را به عهده دست نوشته های زیبا بگذاریم که تاثیرات آنان را دوچندان کرده و در ذهن مخاطب خود جلوه هایی زیبا و هنری باقی بگذارند.

 

چرا بهتر است از دست نوشته های خطاطی بر روی کارت ها استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم تاثیر کش و قوس های یک دست نوشته که سرشار از زیبایی های هنری است و والاترین احساسات انسانی را به رخ می کشد بر ذهن و روح هنر دوست انسان ها بسیار بیشتر از یک نوشته چاپ شده است؛ از طرفی کارت های تبریک، کارت های دعوت و لوح های تقدیر نیز به نوعی پیام آوری از احساسات زیبای بشر هستند که در قابل جملات و تصویرهایی به دیگر انسان ها منتقل می شوند، پس چه بهتر می شود که با آمیزش این دو بعد از هنر و جلوه گری هایش بتوان پیام هایی بس عمیق تر و شگرف تر را به یکدیگر منتقل کنیم. کلماتی که در قالب خوشنویسی بر کاغذ و یا یک صفحه پیاده می شوند فرای داشتن پیام های ارتباطی، از ارزش هنری و پیچیدگی های روحی خالق خود برخوردارند. این نوشته ها به دلیل داشتن ویژگی های هنری باید دارای وجوهی متمایز نسبت به انواع چاپی خود باشند که البته در ادامه متن به آن ها اشاره می کنیم.


خدمت نوین دیگری از آموزشگاه خط و قلم 

آموزشگاه خط و قلم به منظور هویت بخشی و حفظ میراث های این هنر جاودانه بشری که ریشه ای عمیق در مشرق زمین دارد، با ارائه خدماتی نوین در زمینه آموزش خط و  خوشنویسی با خودکار و همچنین طراحی امضا ، گامی بلند در راستای اعتلاء و گسترش این هنر در ایران زمین بر می دارد. 

این مجموعه در نظر دارد با متشکل از تیم بزرگی در سراسر کشور جهت رفع دغدغه خوش خطی بر روی کارتهای دعوت مراسمات و جشن ها ، همکاری های لازم را داشته باشد  که این اقدام مناسب می تواند رضایت میهمانان شما را نیز به همراه داشته و دعوتی متفاوت برای شما به ارمغان بیاورد  .


  

 

رتبه بندی این وبلاگ:
دانستنی های کاربردی در مورد خوشنویسی و خط نستعلیق
گزارش آزمون های خوشنویسی با خودکار

Related Posts

 

نظرات 3

الهام ۱۳۷۵ روی شنبه, 11 شهریور 1396 03:02

با سلام
خدمت شما استاد گرامی
و تشکر ویژه بابت لطفی که در حق ما هنرجویان انجام میدهید
در صورت امکان عنایت بفرماییید در مورد ضخامت نویسی هم مطالبی رو ارایه بفرماییید تا بتوانیم به بهترین نحو مممکن استفاده کنیم
باسپاس

با سلام خدمت شما استاد گرامی و تشکر ویژه بابت لطفی که در حق ما هنرجویان انجام میدهید در صورت امکان عنایت بفرماییید در مورد ضخامت نویسی هم مطالبی رو ارایه بفرماییید تا بتوانیم به بهترین نحو مممکن استفاده کنیم باسپاس
مدیریت سایت روی دوشنبه, 13 شهریور 1396 12:57

سلام
خیلی ممنون از توجه شما


انشالله در آینده

سلام خیلی ممنون از توجه شما انشالله در آینده
فرهاد روی شنبه, 01 مهر 1396 11:21

خیلی ممنونم وسپاسگذارم

خیلی ممنونم وسپاسگذارم
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .