اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

نقش خوشنویسی و امضا در مشاغل ( وکالت )

​ وکالت از جمله مشاغل مهمی است که برای دادخواهی می تواند بهترین و کوتاهترین راه ها را در مقابل شاکیان و متهمان قرار دهد. این شغل نیازمند شناخته شدن است. اگر به نزدیکی های اداره دادگستری سر بزنیم متوجه جمع زیادی از دفاتر وکالت می شویم. هر یک از وکلا دارای پتانسیل ها، توانمندی ها و قدرت بیان متفاوتی هستند.

در این بین برخی ویژگی های شخصیتی دیگر نیز موجب ایجاد تمایز و تفاوت در میان وکلا می شود.

از جمله ویژگی هایی که میان وکلا تفاوت ایجاد می کند، داشتن خط زیباست. به طوری که وکلا هر روز باید نامه های زیادی را به نمایندگی از موکلین خود به محاکم قضایی تحویل دهند. بنابراین خوش خط بودن لازمه نوشتن نامه های اداری مهم است. علت تاکید بر این ویژگی را می توان در موارد زیر شرح داد:


رساندن پیام موکل به محاکم قضایی

وکیل به عنوان نماینده موکلان می باشد که این موکلان ممکن است شاکی و یا متهم باشند. اگر موکل شاکی است که باید شکایت خود را به گونه ای تنظیم کند تا دادگاه مطابق با نوشته های وی برای صدور رای حاضر شود. در عین حال ارائه مستندات همراه با نامه های مکتوب نیز ضرورت دارد. همچنین اگر موکل متهم است، باید وکیل بتواند به نحو احسن از وی حمایت کند و دفاعیات وی را به شکل مکتوب به دست دادگاه تصمیم گیری برساند.

در این صورت صدور حکم با استناد به مکتوبات وکیل انجام می شود. حال تصور کنید وکیل از خط زیبا هیچ بهره ای نبرده است و تمامی نامه های موکل را با خطی ناشکیب و بهم ریخته به دادگاه تحویل می دهد. در این صورت خواننده‎ی نامه ها، با دیدن این دست خط فوری نامه را کنار می گذارد. در نتیجه به عمق پیام و متن آن پی نمی برد و پیگیری عدالت به خوبی انجام نمی شود و چه بسا در رویه دادگاه مشکلاتی نیز ایجاد شود.

برقراری ارتباط با موکل

بسیاری از موکلان فرصت کافی برای برقراری ارتباط با موکل را ندارند. در این صورت ترجیح می دهند تا وکیل تمامی احضاریه ها، دادخواست ها و نتایج جلسات دادگاه را به صورت مکتوب برای آنها ارسال کند. از سوی دیگر به دلیل پیچیدگی قانون حقوقی کشور و نامفهوم بودن برخی از جملات، موکلان تمایل زیادی به دریافت مستقیم نامه های دادگاه ندارند و از وکیل میخواهند تا نتایج و نامه های واصله از دادگاه را برای آنها به نثر سلیس تغییر دهد و نامه جدید را برای آنها ارسال کند.

با این اوصاف لازم است تا وکیل از خط زیبایی برخوردار باشد تا بتواند تمامی آنچه که لازم است را به موکل منتقل کند. تصور کنید وکیل خط ناخوانا و نامرتبی دارد، در این صورت موکل از خواندن نامه ها باز می ماند. در نتیجه پیام اصلی منتقل نمی شود و حتی ممکن است برخی از پیغام های دادگاه را اشتباه متوجه شود و از پیگیری و مراجعه به دفتر وکالت خودداری کند.


داشتن امضای زیبا

وکیل از آن دست افرادی است که در طی روز با نامه زیادی سر و کار دارد که باید آنها را تایید و امضا کند. برای یک وکیل داشتن امضای زیبا اهمیت زیادی دارد زیرا تمامی نامه هایی که توسط وکیل امضا می شوند، اهمیت قضایی و اداری زیادی دارند که بنابراین وجود یک امضای زیبا در پای آن مهم می شود.

در کنار امضا یک وکیل می تواند از مهر اختصاصی خود نیز استفاده نماید و مهر خاص و زیبا هم در کنار امضا ارزش کار او را دو چندان میکند .

بنابراین خط خوش و امضای زیبا از ابزارهای لازم برای شغل وکالت محسوب می شود و بهتر است اگر هنوز به این موضوع اهمیت نداده اید تفکرتان را تغییر دهید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
خوشنویسی در پزشکی (تاثیر خط خوش در شغل پزشکی)
گذری بر تاریخچه مهر و آرم از گذشته تاکنون

Related Posts

 

نظرات 1

اکبر امیرخانی روی یکشنبه, 18 فروردين 1398 21:04

باسلام. بسیار عالی و مفید. بنده بعنوان یک علاقمند به هنر یا بهتر بگم علم خوشنویسی، استفاده میکنم و البته برخودم لازم میدونم که از زحمات استاد ارجمند جناب خانی سپاسگزاری کنم. با احترام/ اکبرامیرخانی

باسلام. بسیار عالی و مفید. بنده بعنوان یک علاقمند به هنر یا بهتر بگم علم خوشنویسی، استفاده میکنم و البته برخودم لازم میدونم که از زحمات استاد ارجمند جناب خانی سپاسگزاری کنم. با احترام/ اکبرامیرخانی
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .