اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش تكميلي خط نستعليق تحريري – درس اول

​ قبل از شروع درس های این مجموعه لازم است نکاتی در مورد این مرحله آموزشی توضیح داده شود و اینکه تمام این مراحل در هر درس جدا دنبال می شود و موارد بسیار مهمی که برای نوشتن لازم است گفته خواهد شد.

قبل از شروع درس های این مجموعه لازم است نکاتی در مورد این مرحله آموزشی توضیح داده شود و اینکه تمام این مراحل در هر درس جدا دنبال می شود و موارد بسیار مهمی که برای نوشتن لازم است گفته خواهد شد.

1 -توضيح كامل اتصالات ، حروف و کلمات به صورت رنگی

2 - کلمات مشابه با کلمات این مصراع نوشته می شود.

3- نمايش حروف و کلماتی که می توانند حالت کشیده داشته باشند به صورت صحیح و يا غلط

4- نوشتن چند ترکیب از این مصراع و جمله ای که انتخاب کردیم

5- نمايش اندازه هاي مناسب با حفظ تناسب در دفتری که برای نوشتن انتخاب کردیم .

6- ويديوي نوشتن کامل این مصراعطبق خط زمينه اصلي و فرعي .

امیدواریم مجموعه 2 آموزش خط تحریری كمكي باشد تا تمام نکات و قوانین و قواعدی که برای نوشتن خط نستعليق تحريري لازم است را به طور کامل فرا بگيريد .


نکته مهم :   این درس را می توانید به صورت رایگان از سایت و یا کانال تلگرام دریافت نمایئد . و درسهای آتی را به صورت خرید از سایت ( البته با هزینه اندکی‌)‌ انجام دهید .درس اول از مجموعه 2 آموزش های خط و قلم


برای درس اول یک نمونه مصراع انتخاب شده ، توضیحی که لازم است داده شود این است که در قسمت بالا رنگ ها آورده شده، این رنگ ها برای نشان دادن اتصالات است. خیلی از مشکلاتی که افراد در نوشتن دارند در انتخاب حالت اتصالات می باشد که در مورد حروف و کلمات باید رعایت شوند.

این رنگ ها به شما کمک می کنند حالات اتصالات را در کلمات و جایگاهی که باید قرار بگیرند را بهتر درک کنید.

این جمله شامل حروف و کلماتی است. حروف جدا را می توانید با مراجعه به درس 1 تا 12 یاد بگیرید که هر حرف به چه شکل نوشته می شود، اما صحبت اصلی ما راجع به اتصالات است و اینکه یک حرف در حالت مختلفی که در کلمه قراردارد چه شکل هایی می تواند داشته باشد.

در این جمله که انتخاب شده ما چند تا کلمه می توانیم پیدا کنیم حروف یا، نا، مت، بگیر و همچنین قر.

حروف " یا " و "نا " حالات مشابه دارند . حرف "ی" برایحروفی مثل " ب ، پ ، ت ، س، و ن " می تواند این شکل را بگیرد. حرف "ب" همانند عدد 2 نوشته می شود حالت ها هنگامی که به حروف "ح" ، "م" وصل می شود مختلف است و در هر کلمه جایگاهی را که دارد دقت کنیم و درست بنویسیم تمام این توضیحات در فیلم آموزش درس 2 از مجموعه 1 به طور کامل توضیح داده شده است.

ترکیب بعدی کلمه ی " مت " است حرف "م" در ترکیب دو حالت دارد اگر بخواهیم کلمه ای مثل "می" بنویسیم حالت آن فرق می کند . نوع دیگری از "م" به حالت گرد نوشته می شود مثل کلمه " ما " که در ترکیبات مختلف از حالت های متناسب با ترکیب، انتخاب می شود.

ترکیب بعدی کلمه "بگیر" می باشد دقت کنید که اتصال حرف "ب" به "گ"همانند حالتکلمه "با"می باشد. حرف "ر" در کلمه " بگیر " به صورت شمشیری نوشته می شود .

کلمه ی بعدی کلمه ی "قر" می باشد. کلمه ی "قر" می تواند در دو حالت نوشته شود هم می توانیم از "ر" شمشیری استفاده کنیم و هم از "ر" معمولی . در هر دو حالت مشکلی ندارد و تغییری در حروف ایجاد نمی کند.

تا این قسمت از آموزش خط تحریری ،کلماتی که در این مصراع بهحالت اتصال بود آموزش داده شد.

  • -حروف و کلمات مشابه دیگر

حروف و کلمات مشابه دیگری همانند ترکیبات آورده شده در درس وجود دارند که می توان مثال زد مثل کلمات " مگیر، کبر،چنگیز،دستگیر"... دقت شود که شیب این کلمات باید رعایت شود که از نوع شیب سین می باشد که در پیش درس آموزش داده شدهاست.

  • -کلمات با حالت کشیده صحیح

کلماتی که در این مصراعرا می توانیم به حالت کشیده انتخاب کنیم را می نویسیم تا بدانیم کدام کلماترا می توانیم به حالت کشیده درآوریم . کلمات "دل ، از ، یاد، نا" نمی تواند به حالت کشیده باشد. کلمه "مت " را برای کشیده انتخاب می کنیم کلمه "بگیرد" را در حرف "ی" به حالت کشیده می نویسیم. کلمه " قرار" حرف "ق" را می توانیم به حالت کشیده بنویسیم . در فیلم آموزش حالت هایی از کشیده كه غلط می باشد نيز مي توانيد مشاهده كنيد .

در ادامه ترکیبات مختلف مصراع در فیلم آموزشی با انتخاب کشیده های مختلفبه نمایش درآمده است و همچنين اندازه های مناسب نوشتن کلمات و مصراع در دفتر با اندازه های مختلف، و حفظ تناسب آموزش داده شده است .

در قسمت پایان مجموعه آموزش های خط و قلم ، مصراع را نیز به طور کامل نوشته می شود تا از ابتدا با نوشتن این مصراع آشنا شوید.​. 

رتبه بندی این وبلاگ:
آموزش تكميلي خط نستعليق تحريري – درس دوم
امضای کارافرینان بزرگ دنیای فناوری اطلاعات

Related Posts

 

نظرات 3

مهمان - علوی روی چهارشنبه, 10 شهریور 1395 23:11

شاید امروز افرادی از درسهای شما به صورت رایگان استفاده کنند اما اون دعای خیر و انرژی مثبتی که عاملش میشن خیلی مفیدتر از پول برای شما راه گشا خواهد بود.
البته امیدوارم

شاید امروز افرادی از درسهای شما به صورت رایگان استفاده کنند اما اون دعای خیر و انرژی مثبتی که عاملش میشن خیلی مفیدتر از پول برای شما راه گشا خواهد بود. البته امیدوارم
مدیریت سایت روی جمعه, 12 شهریور 1395 08:12

تشکر از شما
انشاالله

تشکر از شما انشاالله
مهمان - منصبی روی یکشنبه, 28 شهریور 1395 09:04

درود برش ما
نمی دوم میتونم خوش خط بشم یا نه ؟
امیدوارم که موفق بشم
شاد باشید

درود برش ما نمی دوم میتونم خوش خط بشم یا نه ؟ امیدوارم که موفق بشم شاد باشید
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 18 فروردين 1399
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .