اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار( درس نهم حرف "م" و حرف " ل ")

درس نهم از دوره مقدماتی آموزش خط تحریری به حرف "م" و حرف " ل " اختصاص دارد.

حرف "م" به صورت جدا :

حرف "م" از سه حرکت ایجاد می شود (همانطور که درفیلم آموزش خوشنویسیشکل آن مشخص است). حرکت اول از بالا می اید که سرحرف "م" را تشکیل می دهد که قسمت اول سرحرف "م" نباید خالی باشد وحرکت دوم قسمت انحنایی است که بعد از قسمت اول شکل می گیرد و در انتها هم حرکت سوم به صورت یک خط عمود با انحنای خیلی کم به سمت پایین ایجاد می شود. در نظر داشته باشید که اندازه قسمت اول و دوم حرف "م"

نسبت به قسمت سوم تقریبا سه برابر کوچکتر است یعنی قسمت سوم سه برابر از ارتفاع قسمت اول و دوم بزرگتر است.

حرف "م" به صورت متصل در اول کلمات :

حرف "م" هنگام اتصال به کلمات وقتی اول کلمات قرار می گیرد به سه شکل نمایش داده می شود که برای هر کدام مثالی در فیلم آموزش خط ، وجود دارد در این حالت ها اگر حرف "م"به حرف "ی" یا حرف دیگری مثل "د" یا حرف "الف" اتصال پیدا می کند به چه صورت نوشته می شود و حرکت ها شیب ها به چه شکل صورت گیرد.

حرف "م" به صورت متصل در وسط کلمات :

حرف "م" در حالت اتصال در وسط کلمات به دو شکل نوشته می شود که حالت نوشتن آن ها مثل همان حالتی است که حرف "م" در ابتدای کلمات نوشته می شود. دقت کنید که نحوه اتصال به حرف ما قبل خود را به شکل زیباتری رعایت کنید.

حرف "م" به صورت متصل در انتهای کلمات :

حرف "م" هنگامی که در انتهای کلمات قرار می گیرد دقیقا شبیه خود حرف "م" در حالت جدا نوشته می شود که توضیح خاصی لازم نیست فقط در نظر بگیرید اتصالات را طوری باید رعایت کنید که آن به شکلی که باید باشد، نوشته شود.

حرف " ل " به صورت جدا :

حرف " ل " در حالت جدا از دو قسمت تشکیل شده ، قسمت اول حرف " ل " از یک "الف" که ارتفاع آن بیشتر از "الف" سه نقطه است تقریبا چهار نقطه و نصف می باشد وقسمت دوم حرف " ل " ، مثل حرف "ن" می باشد که در درس مربوط به آن توضیحات کامل ارائه شده است. در نظر داشته باشید که قسمت اول حرف " ل " مثل قسمت اول حرف "ک" نوشته می شود که در درس مربوط به حرف "ک" هم گفته شده است.

حرف " ل " به صورت متصل در اول و وسط کلمات :

حرف " ل " در حالت اتصال به کلمات ،هنگامی که اول و وسط کلمات قرار نگیرد از سه حالت که در فیلم آموزش خط ذکر شده خارج نیست و در تمام ترکیبات می توانیم از آن ها استفاده کنیم.کلمه الله مستثناست و ساختاری متفاوت دارد که حرف " ل " چه در اول و چه در وسط به شکلی که در فیلم آموزشی مشخص می باشد،نوشته می شود.

حرف " ل " به صورت متصل در انتهای کلمات :

حرف " ل " هنگام اتصال وقتی که در آخر کلمات قرار می گیرد،دقیقا به شکل حرف " ل " به صورت جدا نوشته می شود . دقت کنید که اتصال حرف ماقبل حرف " ل " در یک سوم حرف الفی که قسمت اول حرف " ل " می باشد که قبلا هم توضیح دادیم ،نوشته می شودکه در فیلم آموزش خط خودکاری کاملا واضح است.

​برای دریافت فیلم با کیفیت بالاتر و همچنین سرمشقهای اختصاصی خط و قلم می توانید بسته آموزشی فوق را از لینک زیر خریداری نمایید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
پیشرفت دست خط هنرجویان آموزشگاه خط و قلم (‌حضوری و...
50 امضای جالب ازافراد مشهور و یا ثروتمند جهان

Related Posts

 

نظرات 2

مهمان - مهمان روی پنج شنبه, 28 تیر 1397 21:54

لطفا اتصال دو حرف م و ط رو هم اموزش بدید مثلا کلمه مظلوم

لطفا اتصال دو حرف م و ط رو هم اموزش بدید مثلا کلمه مظلوم :)
مدیریت سایت روی یکشنبه, 31 تیر 1397 15:03

لطفا درخواست خود را در پیج اینستاگرام با ایدی : amouzesh_khat در پست اخر مطرح کنید

لطفا درخواست خود را در پیج اینستاگرام با ایدی : amouzesh_khat در پست اخر مطرح کنید
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 18 فروردين 1399
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .