اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار ( درس دهم حروف "س" و "ش" )

درس دهم از دوره مقدماتی آموزش خط خودکاری با آشنایی حروف "س" و "ش" ادامه خواهد داشت. حرف "س" مثل بقیه حروف در حالت جدا شکل خاص خودش را دارد و هنگام ترکیب با حروف دیگر شکل دیگری دارد.حرف "س" از دو قسمت تشکیل شده یکی قسمت شروع حرف "س" که شامل دندانه های آن می باشد،و قسمت دوم شبیه حرف "ن" که تمام قواعدی که برای حرف "ن" است،از آن تبعیت می کند و نیاز به توضیح خاصی نیست فقط تمام توضیحات ما مربوط به این است که چطور حرف "س" نوشته شود و نحوه کنار هم قرار دادن دندانه های حرف "س" ،که معمولا افراد در نوشتن حرف "س" مشکل دارند. 

درفیلم آموزش خط خودکاری سعی می شود با مثال های مختلف و توضیحات آن شکل صحیح آن مشخص شود.

حرف "س" به صورت جدا :

در نوشتن حرف "س" در حالت جدا قسمت اول دندانه های "س" نزدیک به هم نوشته می شود و قسمت دوم دندانه با یک فاصله ی بیشتری از قسمت اول نوشته می شود .دقت کنید شیبی که باید حرف "س" در قسمت اول باید داشته باشد رعایت شود و به صورت کاملا صاف نوشته نشود.نکته دیگر اینکه دقت کنید تناسبی که باید بین قسمت اول و دوم دندانه ها وجود داشته باشد ، نباید طوری نوشته شود که قسمت اول بزرگتر و قسمت دوم کوچکتر نوشته شود . از موارد مهم رعایت تناسب در نوشتن دو قسمت دندانه های حرف "س" می باشد.

حرف "س" در حالت جدا به شکل دیگری نیز نوشته می شود که قسمت دندانه های آن کاملا متفاوت است و به صورت کشیده نوشته می شود. دقت کنید که کشیده گی حرف "س" کاملا ملایم با قوس بسیار کم پایین می آید.ارتفاع آن از قسمت انتهای حرف "س" دو نقطه بالاتر قرار می گیرد.اندازه قوس داخل حرف "س" به اندازه یک نقطه است نباید صاف نوشته شود ، قسمت دوم حرف "س" مثل حرف "ن" می باشد که تمام قواعد آن را دارا می باشد.

حرف "س" به صورت اتصال در اول و وسط کلمات :

حرف "س" در حالت اتصال در اول و یا وسط کلمات شکل های متفاوتی دارد که شش حالت آن در فیلم آموزش خص خودکاری با مثال توضیح داده شده است. برای حالت اول در کلمه ای مثل "سف" که نشان داده شده به چه شکلی نوشته ،در خالت دوم در کلمه ای مثل "شش" ،در خیلی از ترکیبات از این حالت استفاده می کنیم مثل کلمه "سا" دندانه ی اول نزدیک و دندانه ی دوم با یک دور می آید و اتصال به حرف بعدی را پیدا می کند.در نوع دیگر،حالتی از حرف "س" است که به حروفی مثل "ی" ، "ح" ،"م" و... اتصال پیدا می کند.حالتی دیگر زمانی است که به حرف " ر " اتصال پیدا می کند و حالت آخر زمانی است که بخواهیم از حرف "س" به صورت کشیده در کلمات اشتفاده کنیم مثل کلمه "سر" که بخواهیم به صورت کشیده بنویسیم.

حرف "س" به صورت متصل در انتهای کلمات :

حرف "س" هنگام نوشتن در انتهای کلمات به دو شکل نوشته می شود و همانطور که در حالت جدا توضیح داده شده ، نوشته می شود و ساختار نوشتن ان به همان صورت است فقط باید دقت شود در قسمت اتصال که به چه حرفی اتصال پیدا میکند و نوع اتصالش را به صورت درست بنویسیم. در فیلم آموزش خط خودکاری با طریقه نوشتن چند کلمه و آشنایی بهتر حرف "س" و ترکیبات مختلف آن آشنا می شویم .

برای دریافت فیلم با کیفیت بالاتر و همچنین سرمشقهای اختصاصی خط و قلم می توانید بسته آموزشی فوق را از لینک زیر خریداری نمایید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
اولین مسابقه خوشنویسی با خودکار ( استان قزوین شهرس...
مزایای آموزش مجازی خط خودکاری ( خوشنویسی با خودکار...

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .