اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار (درس هفتم حرف "و" و حرف "ه" )

درس هفتم اختصاص به حرف "و" و حرف "ه" دارد 

حرف "و" در حالت جدا : 

حرف "و" از دو قسمت تشکیل شده که قسمت اول آن مثل حرکتی است که در حرف "ف" و حرف "ق" استفاده کردیم در قسمت اول که به صورت چرخشی انجام می شد و قسمت دوم آن حرف "ر" است که در درس های قبل توضیح داده شده است.

​قسمت داخل حرف "و" حتما باید پر باشد و دقت کنید که هنگام نوشتن به صورت پر در بیاید. اندازه حرف "و" همانند حرف "ر" از دو نقطه تشکیل شده است. 

حرف "و" به صورت متصل در آخر کلمات :

حرف "و" در حالت اتصال فقط در انتهای کلمات قرار می گیرد و سایر موارد وجود ندارد . دقت کنید که موقع اتصال به حروف دیگر قبل از خودش باید به یک سوم اول حرف "و" وصل شوند. 

حرف "ه" در حالت جدا :

شروع اول حرکت تقریبا به شکل حرف "د" است با این تفاوت که قسمت شروع آن بیشتر به سمت چپ کشیده شده است و قسمت انتهایی حرف "ه" می تواند ترکیبی از حرف "ب" یا حرف "نگ با حرف "د" باشد. حرف "ه" را به صورت عدد پنج هم می توانیم در نظر بگیریم که نوشته می شود. 

حرف "ه" به صورت اتصال در ابتدای کلمات :

سه شکل متفاوت دارد. در شکل اول حرکتی دایره ای توپربه سمت بالا و می توانیم هر ترکیب دیگری به وجود آوریم و حتما باید علامت ویلگول زیرنوشته باشد. در شکل دوم ، حرف "ه" شبیه حرف "م" ابتدا یا وسط نوشته می شود که در درس حرف "م" گفته می شود.شکل سوم حرف "ه" با سه حرکت نوشته می شود که به "ه" دو چشم یا چشم گربه ای معروف است.در این اشکال بیشتر موارد یک و دو استفاده می شود و شکل سوم به خاطر سختی که ممکن است وجود داشته باشد کمتر استفاده می شود. 

حرف "ه" به صورت متصل در وسط کلمات :

حرف "ه"در حالت اتصال در وسط کلمات به دو شکل قرار می گیرد که شکل اول در دو مرحله نوشته می شود که به صورت عدد هفت هم می باشد و دومی به شکل "ه" دو چشم می باشد.فرقی نمی کند از هر کدام در وسط کلمات استفاده کرد در هر حالتی می توان از هر کدام استفاده نمود. 

حرف "ه" به صورت متصل در آخر کلمات :

حرف "ه" در انتهای کلمات به دو شکل نوشته می شود . حالت اول به صورتی است که به "ه" پرتابی معروف است و حالت دوم همانند کلاه حرف" آ " که قبلا توضیح داده شده ، نوشته می شود.در حالت اول برای کلماتی که انتهای آن ها کشیده است و قرار است انتهای آن ها قرار بگیرد استفاده می شود و یک مورد هم برای اسم الله نوشته می شود در بقیه کلمات از حالت دوم استفاده می شود. نکته اینکه در اتصال به آخر کلمات حرف "م" قبل از حرف "ه" قرار بگیرد می توانیم از هر دو حالت "ه" استفاده کنیم.

برای دریافت فیلم با کیفیت بالاتر و همچنین سرمشقهای اختصاصی خط و قلم می توانید بسته آموزشی فوق را از لینک زیر خریداری نمایید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار( درس هشتم حروف...
10 مورد از گران ترین امضا های دنیا (امضا چه کسانی ...

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .