اولین آموزشگاه مجازی خط تحریری

از مهمترین ابعاد شخصیتی هر فرد داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد می باشد که به عنوان یک شاخص مهم , تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال خواهد داشت و برکسی نیز پوشیده نیست . دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی ها دغدغه کمی نیست  که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند . خط و قلم با سابقه چندین ساله خود با فراهم نمودن تمامی زمینه های لازم برای برطرف نمودن این دغدغه ها در زمینه آموزش خوشنویسی تحریری ( آموزش مجازی خط خودکاری , کلاسهای حضوری و آموزشهای رایگان ) و همچنین طراحی امضا ,  همراه شما خواهد بود .

***‌‌‌  از شما بازدید کننده محترم دعوت میکنیم تا با عضو شدن در  "  کانال تلگرام خط و قلم khatoghalam@  "  آموزشهای متفاوت ما در حوزه خط و امضا را مشاهده نمائید . ***

 

آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار | درس چهارم | حروف"ک"و"گ"

حروف «ک» و «گ» از لحاظ ساختار نوشتاری به مانند یکدیگر می باشند لذا در این درس نحوه ی نوشتار حرف «ک» و اتصال آن با سایر حروف در نظر گرفته شده است که در خصوص حرف «گ» نیز صدق می کند.

شکل اصلی حرف «ک» را می توان متشکل از دو حرف «الف» و «ب» دانست و نوشتار آن در سه مرحله کلی انجام می پذیرد. مرحله اول نوشتن حرف «الف»، مرحله دوم نوشتن حرف «ب» و مرحله ی سوم کشیدن سرکش حرف «ک» می باشد.

طول هریک از این سه مرحله بسته به کشیدگی حرف «ک» دارد، در حالت عادی بخش اول حرف «ک» حرف «الف» می باشد که طول آن 4 نقطه، بخش دوم حرف«ک» متشکل از حرف «ب» با طولی معادل سه نقطه و بخش سوم که سرکش حرف «ک» می باشد به مانند کلاه حرف «الف» می باشد که برعکس کشیده شده است. اما در خصوص نوشتن حرف «ک» کشیده،‌ ساختار نوشتار همانند حرف «ک» معمولی می باشد با این تفاوت که طول «الف» در بخش اول حرف «ک» معادل 2 نقطه و حرف «ب» در بخش دوم حرف «ک» طولی معادل 9 نقطه را دارا می باشد.

نکته دیگری که در نوشتار حرف «ک» باید به آن اشاره نمود، نحوه ی اتصال سرکش حرف «ک» می باشد که هم می توان سرکش را به ابتدای حرف «ک» چسباند و هم می توان فاصله ای مابین سرکش و شکل اصلی حرف «ک» در نظر گرفت.

در این درس جهت یادگیری بیشتر در خصوص نوشتار حرف «ک» نحوه ی اتصال این حرف با سایر حروف نظیر الف،‌گ، ل،‌م و ... که تأثیرگذار بر شکل اصلی این حرف می باشند در نظر گرفته شده است وبا دیدن فیلم آموزشی مطمئناً درک بهتری از نوشتار این حرف خواهید داشت.​برای دریافت فیلم با کیفیت بالاتر و همچنین سرمشقهای اختصاصی خط و قلم می توانید بسته آموزشی فوق را از لینک زیر خریداری نمایید .

 

رتبه بندی این وبلاگ:
آموزش های رایگان خوشنویسی با خودکار ( درس پنجم حر...
خوشنویسی با خودکار | نمونه خط تحریری | آشفته حالی

Related Posts

 

نظرات 2

الهام ۱۳۷۵ روی شنبه, 25 شهریور 1396 14:23
رحمت اله سعادت روی یکشنبه, 26 شهریور 1396 03:43

برنامه بسيار عالي هستش

برنامه بسيار عالي هستش
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 28 بهمن 1398
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

            

 

درباره ما

با اسکن بار کد زیر به جمع دهها هزار هوادار خط و قلم در کانال تلگرام بپیوندید و از آموزشهای رایگان و آثار خوشنویسی با خودکار استفاده نمائید .